Zarejestruj sie i skorzystaj z rabatu na wybrane produkty!!!!

RABAT dla zarejestrowanych Lampa BIOPTRON Pro 1 na statywie stołowym

Lampa BIOPTRON Pro 1 na statywie stołowym

PAG-990

Nowy produkt

Potwierdzona klinicznie w dziedzinie przyspieszonego leczenia i w profilaktyce medycznej, obejmującej trądzik, rany skóry, urazy sportowe, starzenie się skóry, bóle reumatyczne i bóle pleców. Naświetlaj BIOPTRONEM chore miejsca 5-10 minut dwa razy dziennie, aby przyspieszyć leczenie. BIOPTRON Pro 1 jest przeznaczony głównie do profesjonalnego stosowania dzięki większej 11 cm średnicy filtra.

Więcej szczegółów

9 525,00 zł brutto

-1 058,00 zł

10 583,00 zł brutto

Więcej informacji

Urządzenie do terapii światłem BIOPTRON Pro 1 zostało zaprojektowane do stosowania w domach, szpitalach i ośrodkach terapeutycznych. Oszczędzaj energię, czas i pieniądze z BIOPTRON Pro 1 i jego najnowocześniejszą funkcją w postaci trybu uśpienia, w którym urządzenie zużywa jedynie 0,5 W mocy w trybie czuwania. Dzięki tej funkcji BIOPTRON Pro 1 jest gotowy do rozpoczęcia leczenia kiedy tylko chcesz, bez marnowania energii.

Urządzenie jest dostępne z funkcjonalnym statywem podłogowym i/lub ergonomicznym statywem stołowym, pozwalającym na elastyczne stosowanie urządzenia w środowiskach domowych i profesjonalnych. Łatwa regulacja wysokości i nachylenia głowicy oraz funkcja obrotu głowicy do 360° umożliwia wygodne korzystanie z urządzenia w niemal każdej pozycji. Korzystając z panelu sterowania można łatwo ustawić czas zabiegów aż do 30 sekund. Wbudowany drążek ograniczający gwarantuje utrzymanie zalecanej odległości od powierzchni skóry. Statyw stołowy wyposażono dodatkowo w pokrywę ochronną zapobiegającą przedostawaniu się zanieczyszczeń oraz wygodną matę pomocniczą (matę można odkazić, wymienić lub umyć).

Średnica filtra BIOPTRON Pro 1 (ok. 11 cm) umożliwia leczenie zarówno małych, jak i większych obszarów. Dzięki nowej funkcji w postaci trybu uśpienia Twoje urządzenie BIOPTRON będzie zawsze gotowe do rozpoczęcia leczenia nie zużywając przy tym prawie żadnej energii.

SZYBKI, ŁATWY I BEZPIECZNY W UŻYCIU

BIOPTRON PRO 1 – DOSTRZEŻ RÓŻNICĘ 
 
Przedstawiamy średniej wielkości reprezentanta linii aparatów do terapii światłem BIOPTRON. Jedyną różnicą pomiędzy urządzeniami rodziny BIOPTRON jest wielkość oświetlanej powierzchni i wynikający z tego obszar poddawny terapii. Wszystkie urządzenia do terapii światłem BIOPTRON zapewniają optymalną penetrację tkanek, zapewniającą biostymulację układu odpornościowego, co wpływa na szybsze i bardziej efektywnego gojenie i łagodzeni bólu. Wszystkie aparaty BIOPTRON przyczyniają się do aktywacji komórek, przyspieszają lokalny przepływ krwi i stymulują procesy leczenia, regeneracji  i rozwoju mechanizmów ochronnych organizmu.

Główne zalety BIOPTRON Pro 1:
  • Średnica filtra około 11cm;
  • Urzadzenie dostępne zarówno ze statywem podłogowym lub ergonomicznym, stołowym;
  • Łatwość dostosowania wysokości, kąta pochylenia głowicy i możliwość jej obracania o 360 stopni zapewnia wygodne użytkowanie;
  • Prosty sposób mierzenia czasu kuracji z dokładnością do 30 sekund dzięki panelowi sterująco-kontrolnemu;
  • Specjalny wskaźnik pomiarowy ułatwia ustawienie odpowiedniej odległości 10 cm od powierzchni skóry;
  • statyw podłogowy z płaską stopą i opcjonalnym zestawem kół zwiększa mobilność urządzenia.
UWAGA. Wszystkie urządzenia do terapii światłem BIOPTRON są w 100% bezpieczne i w spektrum światła używanego w terapii nie ma promieniowania UV.

JAK UŻYWAĆ

Sposób stosowania terapii światłem Bioptron jest zależny od indywidualnych potrzeb. Czas trwania każdej sesji i całego cyklu leczenia zależy przede wszystkim od problemu zdrowotnego określonego użytkownika oraz stanu obszaru, który ma zostać poddany leczeniu. Zależnie od dolegliwości, która ma być leczona, zabiegi terapii światłem Bioptron są wykonywane raz lub dwa razy dziennie i zajmują tylko kilka minut. Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń Bioptron powinny być przeprowadzane, gdy użytkownik ma czas się zrelaksować i może czerpać przyjemność z biostymulacyjnych efektów terapii.

Wszystko co należy zrobić sprowadza się do prostych czynności opisanych poniżej:

1. Przed zabiegiem oczyść obszar ciała, który chcesz poddać leczeniu, zdejmij z niego całą odzież oraz oczyść go z leków stosowanych miejscowo.
2. Odpręż się i skieruj wiązkę światła na obszar, który ma być poddany leczeniu. Trzymaj urządzenie pod kątem 90° i w odległości ok. 10 cm (4 cali) od ciała. W trakcie leczenia wiązka światła powinna być utrzymywana w tej samej pozycji.
3. Terapię światłem Bioptron należy stosować raz lub dwa razy dziennie, na przykład codziennie rano i/lub wieczorem, przez 4 do 10 minut lub według zaleceń lekarza.
4.  Czynności należy powtórzyć dla każdego obszaru ciała, który ma być leczony.
5.  Po użyciu wyłącz urządzenie i wyjmij wtyczkę z gniazda!

Dane techniczne

Długość fali    480 - 3400 nm
Stopień polaryzacji    >95% (590 - 1550 nm)
Średnia jednostkowa gęstość mocy   40 mW/cm2
Średnia energia światła na minutę   2,4 J/cm2
Natężenie światła   min. 10.000 lux
Oznakowanie CE 
Waga bez statywu   3,4 kg
Waga ze statywem   7,8 kg
Zużycie energii w trybie uśpienia   0,5 W
Zasilanie   100-240 V~ 50/60 Hz
Pobór mocy  90 VA

Produkty powiązane