Zarejestruj sie i skorzystaj z rabatu na wybrane produkty!!!!

Lampa BIOPTRON 2 ze statywem podłogowym

PAG-880-SET

Nowy produkt

Potwierdzona klinicznie w dziedzinie przyspieszonego leczenia i w profilaktyce medycznej, obejmującej trądzik, rany skóry, urazy sportowe, starzenie się skóry, bóle reumatyczne i bóle pleców. BIOPTRON 2 jest przeznaczony głównie do profesjonalnego stosowania dzięki większej 15 cm średnicy filtra.

Więcej szczegółów

Dostawa towaru do 90 dni.

43 988,00 zł brutto

-4 887,00 zł

48 875,00 zł brutto

Więcej informacji

PROFESJONALIŚCI (szpitale, kliniki, lekarze ) WYBIERAJĄ BIOPTRON 2

Do urządzeń dołączone są 3 statywy (domowy, profesjonalny i ścienny), żeby zapewnić  jak najlepsze  wykorzystanie miejsca i praktyczne rozwiązania. Łatwa regulacja ramienia w połączeniu z różnymi statywami pozwala na ustawienie urządzenia w różnych pozycjach wygodnych zarówno dla pacjenta, jak i osoby prowadzącej terapię. To zapewnia maksimum wygody pacjenta i lepsze rezultaty leczenia.
 
Przyspieszona moc gojenia:

Działanie aparatu BIOPTRON jest oparte na polichromatycznych (wielokolorowych) głęboko penetrujących spolaryzowanych falach świetlnych. W  badaniach prowadzonych przez naukowców na całym świecie została potwierdzona głębokość penetracji (25mm), przyspieszona moc gojenia, wzrost produkcji ATP i kolagenu oraz biostymulacja komórek.

Główne cechy BIOPTRON 2:
 

  • Czas trwania każdej sesji może być ustawiony do 95 minut i łatwo podzielony na minutowe etapy;
  • Urządzenie jest poręczne i przenośne, dzięki regulowanemu ramieniu i wyborowi statywów;
  • BIOPTRON 2 występuje w zestawie ze statywami podłogowymi (profesjonalnym  i statywem Y) które umożliwiają optymalne ustawienie, wygodną terapię i dotarcie do wszystkich powierzchni ciała. Charakterystyczna niska konstrukcja podstawy statywu podłogowego umożliwia schowanie urządzenia pod łóżkiem czy krzesłem, żeby było gotowe do dalszej sesji;
  • Montaż łatwy dla użytkownika;
  • Wbudowany przełącznik soft-start/soft-stop;
  • Całkowicie bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych;
  • Urządzenia BIOPTRON MedAll, BIOPTRON PRO 1 i BIOPTRON 2 są zgodne z medyczną dyrektywą Unii Europejskiej 93/427EEC i specyficznymi lokalnymi regulacjami. Proces powstawania, łącznie z R&D, ocena dostawców, dostarczanie części do produkcji są rygorystycznie testowane.

JAK UŻYWAĆ

Sposób stosowania terapii światłem BIOPTRON jest zależny od indywidualnych potrzeb. Czas trwania każdej sesji i całego cyklu leczenia zależy przede wszystkim od problemu zdrowotnego określonego użytkownika oraz stanu obszaru, który ma zostać poddany leczeniu. Zależnie od dolegliwości, która ma być leczona, zabiegi terapii światłem BIOPTRON są wykonywane raz lub dwa razy dziennie i zajmują tylko kilka minut. Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń BIOPTRON powinny być przeprowadzane, gdy użytkownik ma czas się zrelaksować i może czerpać przyjemność z biostymulacyjnych efektów terapii.

Wszystko co należy zrobić sprowadza się do prostych czynności opisanych poniżej:

1.  Przed zabiegiem oczyść obszar ciała, który chcesz poddać leczeniu, zdejmij z niego całą odzież oraz oczyść go z leków stosowanych miejscowo.
2.  Odpręż się i skieruj wiązkę światła na obszar, który ma być poddany leczeniu. Trzymaj urządzenie pod kątem 90° i w odległości ok. 10 cm (4 cali) od ciała. W trakcie leczenia wiązka światła powinna być utrzymywana w tej samej pozycji.
3.  Terapię światłem BIOPTRON należy stosować raz lub dwa razy dziennie, na przykład codziennie rano i/lub wieczorem, przez 4 do 10 minut lub według zaleceń lekarza.
4.  Czynności należy powtórzyć dla każdego obszaru ciała, który ma być leczony.
5.  Po użyciu wyłącz urządzenie i wyjmij wtyczkę z gniazda!

Dane techniczne

Długość fali   480 - 3400 nm
Stopień polaryzacji   >95% (590 - 1550 nm)
Średnia jednostkowa gęstość mocy  40 mW/cm2
Średnia energia światła na minutę  2,4 J/cm2
Natężenie światła  min. 10.000 lux
Oznakowanie CE : CE0124 
Waga bez statywu  4,3 kg
Waga ze statywem:
Zasilanie   100-240 V~ 50/60 Hz
Pobór mocy  1,4-1,0 A

Produkty powiązane